LIFESTYLE

Relax your body and mind.
Take your time following the rhythm of beauty.
A column just for you to make your life a masterpiece.

Kaliteli uyku nedir?

İlk 3 saate bakalım.

Kaliteli uyku nedir?

Sabahları tazelenmiş hissetmek nasıl.
 
Sabahları uyandığımda, önceki günden daha iyi ve rahat hissediyorum. Yüzümü sabah yıkarken cildim normalden daha fazla dokunuyor. İşe giderken ayaklarımın üzerinde hafif hissediyorum. Bu rahatlık anları, önceki gece ne kadar iyi uyuduğunuzu gösterir.
 
Deri ve uyku, yakın bir ilişki.
Beyin, özellikle derin uykuda uyurken, büyüme hormonunu salgılar. Ve büyüme hormonu tam olarak sizin için ne yapar? Metabolizmayı teşvik eder, cilt ve kas gibi vücut dokularını onarır ve yeniler.
 
Bol miktarda derin uyku almak önemlidir; ancak günlük hayatlarımız değişimle doludur. Bir aileye sahip olmak gerçekten erken kalkmak anlamına gelir ve bazen öğlen 2'ye kadar DVD izleyene kadar kendinizi bulabilirsiniz. Ancak, bunun gibi modern bir toplumda yaşayan kadınlar için bazı iyi haberler. Görünüşe göre, aslında derin uykuya girebileceğiniz ilk 3 saatlik uyku, ve bu sırada vücudunuzda büyüme hormonları serbest bırakacaktır. *
 
Uyu, yarına doğru attığın ilk adım.
 
Meşgul gününüzü bir sorun olarak düşünmeyin, sadece ilk 3 saatlik uyku saatinize odaklanarak başlayın, bu süre zarfında olabildiğince derin uyumaya çalışın. Uyumadan önce bilgisayar ekranına veya akıllı telefona bakmaktan kaçının ve rahatlamak için rahat bir banyo yapın. Uyumayı kolaylaştıracak küçük değişiklikler yapmak sizi yarın daha iyi bir adım daha yaklaştıracaktır.