LIFESTYLE

Relax your body and mind.
Take your time following the rhythm of beauty.
A column just for you to make your life a masterpiece.

Vücut saatinizin ritmini koruyun

Vücut saatinizin ritmini koruyun

Vücut saatinizin ritmini koruyun

Kapalı günlerde uyanmak.
 
Günlük yaşamımızda birçok sorumluluğumuz var. Çalışıyoruz, ev işleri yapıyoruz ve belki de aile üyelerine bakıyoruz. Bu nadir tatil günlerinde rahatlamayı, yavaş bir kahvaltının tadını çıkarmayı, belki biraz yoga yapmayı severiz. Ve sık sık uyumaktan hoşlanırız.
Ama aslında uyumak bedenlerimiz için iyi değil!
 
Vücudumuz nasıl zaman tutuyor.
İçeride uyumak iyi hissedebilir, ancak vücudunuz öyle düşünmez. Beyinlerimizde, fizyolojik ritimlerimizi * 1 kontrol eden biyolojik bir saatimiz var ve bu ışıktan şiddetle etkileniyor. Vücudunuz ne zaman uyanacağınızı ve ne kadar ışığın gözlerinize vücuda girdiğine bağlı olarak uyuyabileceğini söyleyebilir. Bu, gün boyunca rahat olmanıza yardımcı olur, ancak biyolojik saatiniz hafta sonları ve tatiller gibi şeylerin farkında değildir. Beyniniz her gün aynı saatte uyanmak ve uyumak istiyor ve günlük rutinindeki değişikliklerle karışıyor.
Çalışmalar * 2, normalden normalde üç saatten fazla uyandıktan sonra vücut saatinizi geciktirdiğini göstermiştir.
Öyleyse, cezbedici olduğu kadar, genellikle kalktığınız zamandan iki saatten fazla uyumayın. Daha kısa bir uyuma o gece uyumanızı kolaylaştıracak, böylece yeni gün için bol miktarda enerji ile yenilenmiş olacaksınız.
 
Rahat uyanma alışkanlıkları.
 
Uyanır uyanmaz perdeleri aç ve biraz doğal ışık al. Ruhlarını yükseltmek istediğin bir müzik çal.
Hemen hareket etmeye başlamayın. Yatağa uzan ve vücudunun yavaşça uyanmasına izin ver. Sonra vücudunuzu ısıtmak için bazı egzersizler yapın. Bileklerinizi ve ayak bileklerinizi yavaşça döndürerek başlayın, sonra diğer tarafa geri dönün. Ayaklarınla ​​başla, çünkü onlar bütün gün seni taşıyacaklar. Sonra, iyi bir gerginlik var. Ellerinizi başınızın üstünde birleştirin, derin bir nefes alın ve ellerinizden ayaklarınıza kadar gerin. Bir halat çekme halatı olduğunuzu hayal edin. Sonra nefes alırken tüm kaslarınızı gevşetin. Elleriniz hala bağlıyken, kollarınızı doğrudan göğsünüzün önünde tutun, ardından yavaşça sola ve sağa doğru gerin. Bunu yaparken kafanın temizlendiğini fark edeceksiniz. Şimdi yüzünü yıka, istediğin kıyafetleri giy ve yeni güne başla.